ARDA SAYINER KİMDİR?

Entegre Pazarlama İletişimi Uzmanı Arda Sayıner 1983 yılında Samsun’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Arda Sayıner mezuniyet sonrası Türkiye’de çeşitli medya kuruluşlarında görev yaptı. Ardından Londra BBC Türkçe Haberler Servisi’nde çalışan Sayıner aynı şehirde Uluslararası Halkla İlişkiler eğitimi aldı. Bir yılın ardından ise kariyerine New York’taki Birleşmiş Milletler DPI servisinde gazeteci olarak devam etti. California’da burslu olarak MBA’ni tamamlayan Arda Sayıner Los Angeles’da pazarlama, halkla ilişkiler ve dijital medya alanlarında çalıştı. 6 yıllık ABD geçmişinin ardından 2010’da İstanbul’a dönerek Türkiye’nin ilk dijital ajanslarından Rhino Runner’ın kurucu ortağı oldu. Türkiye’nin önde gelen markalarının ilk kreatif ve dijital marka stratejilerini belirledi.

 

Şu an ise 2014’te kurduğu Next Door İletişim markası altında  Türkiye’deki kamu kuruluşlarına ve özel şirketlere ABD odaklı iletişim danışmanlığı vermektedir. T.C Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki Turquality konusunda danışmanlık vererek ihracat yapan markaların ve Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Next Door İletişim’deki görevinin yanında 2016 yılında bu yana Bahçeşehir Üniversitesi’nde kamusal itibar ve teşvik yönetimi alanında görev yapan Arda Sayıner Daily Sabah ve Turkish Time mecralarında da köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

ABD merkezli Internet Marketing Association (IMA) tarafından 2013 yılında ‘’The Best Foreing Marketing Expert’’ ödülü ve JCI tarafından 2016 yılında ise ‘’Ten Outstanding Young Persons Of the World’’ ödülleri kapsamında jüri özel ödülünü almıştır.