KENAN GÜLER

PhD Candidate, MIEx (CITA)

1967 yılında doğan Kenan GÜLER, 1987 yılından bu yana Gümrük Müşavirliği alanında çalışmakta olup 1988 yılında Gümrük Müşavir Yardımcısı, 1993 yılında Gümrük Müşaviri olmaya hak kazanmıştır.

1996-1999 yılları arasında Avrupa’ nın çeşitli ülkelerinde gümrük ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren şirketlerde çalışmıştır.

1999 yılında kendi şirketini kuran GÜLER, halen Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş.’ nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dünya Gümrük Örgütü, İngiltere İhracat Enstitüsü gibi birçok uluslararası ve ulusal eğitim merkezlerinde 30’a yakın eğitime katılmıştır.

İngiltere İhracat Enstitüsü üyeliği bulunan GÜLER, enstitünün Uluslararası Ticaret Danışmanlığı programını başarıyla tamamlayarak CITA (Certified International Trade Advisor) unvanına sahip olmuştur.

Ayrıca Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı Üst Düzey Yönetici Sertifikasyonuna sahiptir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası Ticaret Ana Bilim Dalı Uluslararası Ticaret Tezli Türkiye’de Dahilde İşleme Rejimi ve Avrupa Birliği Mevzuatına Uyum” Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.

Aynı üniversitede Dış Ticaret Enstitüsü, Uluslararası Ticaret Doktora Programında Endüstri 4.0 Devriminin Uluslararası Hizmet Ticaretinin Kolaylaştırılmasında Yeri ve Önemi” konusunda tez aşamasındadır.

GÜLER, aldığı eğitimlerin yanı sıra Gümrük İşlemleri, Lojistik süreçleri ve Ticaretin Yeniden Yapılandırılması konularında birçok resmi, özel kurum ve üniversitelerde eğitimler vererek deneyimlerini paylaşmaktadır.

Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) Gümrüklerde Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu kurucu üyeleri arasında yer alan Kenan GÜLER’ in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş. OECD’nin 2016 Bölgesel Raporunda Gümrükte Etik Yaklaşımı çalışmalarıyla bir başarı öyküsü olarak yer almıştır.

GÜLER, iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.