Özgür Yalta

Deloitte Türkiye Strateji ve Operasyon Danışmanlık Lideri

Dijital Dönüşüm Uzmanı

 

Yaklaşık 20 yıllık danışmanlık geçmişinde yaklaşık 200 firmaya strateji, fiyatlandırma, analitik, dijital dönüşüm, tedarik zinciri dönüşümü, sürdürebilirlik, kurumsallaşma alanlarında hizmet vermiş olan Özgür Yalta, Deloitte Turkiye’nin Strateji ve Operasyon Danışmanlık hizmetlerinden sorumlu ortak olarak görev yapmaktadır.

2006 yılında başlayan Turquality Programı’nın ilk tasarımından itibaren program yöneticisi olarak görev yapmış ve bu görevini halen sürdürerek Türk markalarının global rekabeti için gerekli kapasiteleri geliştirme konusunda hizmetlerini sürdürmektedir.

Bunun yanı sıra, Deloitte Türkiye’nin son dönemde geliştirdiği Dijital Dönüşüm Stratejisi, Endüstri 4.0 , Nesnelerin Interneti hizmetleri ve analitik alanındaki , Yarının iş Dünyası ( Future of Work ) alanında hizmetlerin geliştirilmesinden sorumlu ortak olarak görev yapmaktadır. Ayrıca DeloitteUp adlı Deloitte Inovasyon Danışmanlığı hizmetlerinin sorumlu ortaklarından biridir.

YASED Dijital Dönüşüm Platformu Çalışma Grubu Üyesi, DEİK Çin iş Konseyi, Turquality Çalışma Grubu görevlerini çeşitli dönemlerde yürütmüş olan Özgür Yalta, çok sayıda konferansta konuşmacı, moderatör olarak yer almaktadır.

ODTÜ Endüstri Mühendliği’nden Lisans, Koç Univeristesi MBA Yüksek lisansına sahiptir.