Home Medyada Biz Üniversitelilere ‘Endüstri 4.0’ Anlatıldı

Üniversitelilere ‘Endüstri 4.0’ Anlatıldı

by digit4turkey

Gedik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, ‘Endüstri 4.0’ın Geleceğe Etkisi’ konulu panel düzenledi. Gençlerin kendilerini dijital dönüşüm sürecinde geliştirmeleri konusunun ele alındığı panelde, konularında uzman isimler, Endüstri 4.0 süreciyle ilgili öngörülerini öğrenci ve katılımcılarla paylaştı.

Uzmanlar endüstrinin geleceğini konuştu. İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri 4.0 Kulübü öğrencileri ‘Endüstri 4.0’ın Geleceğe Etkisi’ adlı bir panel düzenledi. Panelde YTÜ Öğretim Üyesi ve Endüstri 4.0 Platformu’nun kurucularından, Digit4Turkey’in Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Engin Ayçiçek, RNZ Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Digit4Turkey Kurumsal Medya Lideri Nedim Zeper ve Türkiye’nin ilk ve en önemli inovasyon topluluklarından Makers Türkiye’nin kurucusu Ongun Tan konuşmacı olarak yer aldı.

Panelistlerden Dr. Engin Ayçiçek; Endüstri 4.0’ın tüm sektörlere uygulanabilir olduğunu ifade etti. Dijitalleşme sürecinin Dünyada evrimini 15 senede tamamlayacağını belirten Ayçiçek, “Endüstri 4.0 dönüşümü sürecinde, kuruluşların kendilerine özel yaklaşımlarını modelleyerek, çalışanların yetkinlikleri, iş modeli, gelişim hedefleri, teknoloji ve bilgi yönetimi yol haritalarının belirlenmesi, risk yönetimi, iş ve çözüm ortakları ile olan ilişkileri organize ederek, dijitalleşme sürecinin sağlıklı şekilde devam ettirilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu. ‘Akıllı Fabrikalarla Yaratıcılık Ortaya Çıkacak’.

RNZ Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Digit4Turkey Kurumsal Medya Lideri Nedim Zeper ise, Endüstri 4.0 evriminde endüstri mühendislerinin görevinin süreçleri takip ve analiz ederek doğru yerde doğru kararlar vermek olduğunu vurguladı. Zeper, “Robotlar işsizliği artıracak diye düşünmeyin. Dijitalleşme ile yeni iş sahaları, meslekler oluşacaktır. Akıllı fabrikalarla insan kendi öz varlığına dönecek ve yaratıcılıkları ortaya çıkacaktır” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Related Articles